Kaip nusistatyti, siekti ir pasiekti savo tikslą?

Dabar pagalvok apie tai, apie ką galvoji paskutinę savaitę, o galbūt visą mėnesį… nors… gal ir visus metus. Kas neduoda ramybės taip, kad prisiminus suspaudi lūpas, giliai atsidusti, nuryji pavydą matant kitus žmones tai turint, ar tai darant? Kas sukelia drugelius pilve ir verčia nerimastingai vartytis lovoje iki vidurnakčio, o galbūt net ir aušros, nesudėjus bluosto?
Tai tikslas. Jis kėslingai savo nematomais pirštais bado tavo neužčiuopiamą – mintis, emocijas, prisiminimus… Jis primena apie savo buvimą, bet kartu ir nebuvimą. Jis nori būti pasiektas, įgauti pavidalą, suteikti esmę, prasmę, versti tave didžiuotis.

Jei kalbant paprasčiau – tai gali būti tavo pirmoji knyga, dar neparašyta. Pirmasis medalis, dar nelaimėtas. Pirmoji meilė, dar nesutikta. Pirmasis automobilis, dar nepirktas ir nevažinėtas. Apie visus juos skirtingai, jų siekimą ir įgyvendinimą galima išsiplėsti atskirai. Šį kartą pakalbėkim bendrai apie tikslus, jų siekimą ir pasiekimą.

Kas yra tavo tikslas?

Jis gali turėti fizinį ar emocinį pavidalą, apibūdinimą. Galbūt tu nori apčiuopti savo istorijas, eiles ir posmus popieriaus lape, o galbūt ant kaklo laikyti tviskantį, pergale atsiduodantį medalį? Galbūt tai kito žmogaus ranka tvirtai spaudžianti tavo delną, ar tavo galva, besiilsinti ant mylimojo peties? Jei turi tai, apie ką nepaliauji galvojęs ir ko nuoširdžiai trokšti, yra pats metas suteikti tam pavidalą. Paimk popieriaus lapą, užrašyk jame savo tikslą (galbūt ir tikslus) ir priklijuok kažkur, kur kasdien galėtum matyti. Nebūtina į tą lapelį įsisteibelijus žiūrėt kas rytą, tiesiog jis įsitaisys pasąmonėje ir pirmas žingsnis jau bus padarytas.

Kaip planuoti tikslo siekimą?

Jei žinai kas yra tavo tikslas, tuo atveju tavo pirmasis žingsnis jo link jau vyksta tau to dar nesuvokiant. Mintimis tu jau siunti signalus į Visatą, kuri pradės veikti tikslo vardan. Knygoje ,,The Secret“ (liet. Paslaptis) aiškiai rašoma apie mūsų pačių minčių galią. Pasak autorės, tikslo siekime yra itin svarbu maitinti save pozityviomis mintimis. Jei norite pagaliau sutikti meilę, jūs negalite galvoti ,,Aš vis nesutinku sau skirto žmogaus“. Jūs turite mąstyti taip, lyg mylimas asmuo jau būtų šalia. Suprantu, kitam tai atrodys pakvaišusiai, tačiau knygoje patariama netgi atsilaisvinti vietos jūsų komodoje, bene jau laukiat ateinančio pas jus mylimojo ar užmigti pasakius garsiai pasakius ,,labanakt“, nors kambaryje kol kas dar esate vienas. Visata, anot Rhondos (autorė Rhonda Byrne) priims mūsų mintis tokias, kokias mes jai siųsime ir ji jas įgyvendint lyg spausdinimo aparatas – taip, kaip pasakyta. Yra itin svarbu jaustis taip, lyg jūs jau esate laimėtojas, dar negavus medalio.

Kai mintys siunčiamos, po truputį į jūsų gyvenimą atklys skirtingi dalykai, žmonės, reiškiniai, kas bus kiti žingsniai jūsų tikslo link.

Kartais įvyks tai, ko nesitiki

Jei jūsų tikslas yra paaukštinimas pareigose, jūs dėjote mintis į tai kaip jūs vadovaujate skyriui, esate puikus naujas vykdytojas, gaunate didesnes pajamas, o staiga sužinote, jog kompanija bankrutuoja ir jūs netenkate darbo… tai gali būti sekantis žingsnis tikslo link. Tvirtai žinant ko norit, Visata dirbs jūsų labui, net jei retkarčiais tai ir atrodys kitaip. Jūs nedelsiant pradėsit ieškoti naujo darbo, kur galbūt jus pasitiks ir jūsų tikslas – paaukštinimas.
Jei meilė yra tai, ko trokštate ir galiausiai jūs sutinkate mylimą žmogų, tačiau po pusmečio laimės viskas pradeda griūti ir jūs patraukiate skirtingais keliais… tai nutiko ne veltui. Jūs turėjote sutikti netinkamus asmenis, kurie vienu ar kitu būdu (tiesiogiai ar ne) jus prives prie jūsų tikrojo tikslo.

Bus aukų
Ir auka nebus fizinė ar katastrofiška. Auka bus jūsų laikas, jūsų seni mėgstami hobiai ar pažįstami. Net jei ir tikslo siekime išsiskirs jūsų keliai su kitais žmonėmis – tais, kurie jumis dvejojo, jus demotyvavo, skaudino ar veikė neigiamai – tai dalis jūsų tikslo siekimo. Tiksliau, pavadinkim tai trukdžių pašalinimu. Jei lyg šiol turėjot itin daug laiko, bet norėjot pagaliau įsigyti būstą – jūs save apstatysite darbais, arba aplinka jus apstatys užsiėmimais, kurie sudegins jūsų laiką. Jo paprasčiausiai laikinai neliks pomėgiams, seniems prioritetams iki kol jūs nepasieksite savo tikslo ir neišsikelsit naujo. Tiesa, jokiais būdais tikslo siekimo kelyje nekiškit pagalių į kitų ratus, nekenkit ir negalvokit pikta. Visų tikslų pasiekimas turi būti vykdomas tyra širdimi, gerais jausmais ir norais. Jei taip darysite, pamatysite, gyvenimas į jus atsuks puikius asmenis, išeitis iš sunkių situacijų ir gerbūvį.

Ką daryti pasiekus tikslą?

Neužmigti ant laurų. Taip ir neturi būti, jei tikslo buvo siekta sunkiai, ilgai ir su didžiule aistra. Tada, kai tikslingame savo troškimų gyvendinime supratote kokia didi jėga slypi mūsų mintyse ir veiksmuose, reikia būti atsargiems su norais. Visi tikslai turi būti teigiami, gerą žadantys ir nepašvinkę piktnaudžiavimu. Jei tikslas kilnus – jūs jį pasieksite. Jei jis nedoras – galbūt visą gyvenimą sieksite kažko su didžiausiais sunkumais, to ir nepasiekdamas per tiek, kiek jums duota.

Per savo gyvenimo metus nekartą įsitikinau, kad tai mes patys pritraukiame dalykus, kurie mums nutinka, kuriuos turime. Mes nusistatome prioritetus kasdienybėje ir mūsų veiksmai pritraukia aplink mus vyksiančius atoveiksmius. Net ir geriausi norai gali pritraukti blogiausių dienų. Gera kartais ateina per bloga. Viskas turi turėti ir balto ir juodo. Reikia tik nepalūžti ir žinoti kieno vardan mes judame kryptimi, kurioje šviečiasi pergalingas troškimų įgyvendinimas.


Visada Jūsų,
Karolina

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s