Binge-eating. Kaip? Ką? Kodėl?

Po to, kai Youtube kanale atsivėriau apie savo turėtą binge-eating problemą, susilaukiau nemažai laiškų. Tai buvo slaptos padėkos už dalinimąsi tuo, dėl ko kitos save tyliai kaltino ir manė, jog šiame tobulame pasaulyje, jos yra vienintelės negalinčios su savimi susitvarkyti. Susitvarkyti su savo vidumi ir išore. Moterys rašė ,,Žiūrėdavau tavo video ir mąsčiau, kad štai ji, tokia stipri, tikrai niekada neturėtų tokių mitybos problemų, kokias turiu aš‘‘, ,,Maniau, kad aš viena tokia nenormali‘‘, o man buvo liūdna skaityti. Liūdna, kad stereotipų pritalpintame internete žmonės lygina save su kažkuo, kieno gyvenimas rodomas tik iš gražiosios medalio pusės. Visi mes turime sunkumų, tik ne visi apie tai kalbame. Šį kartą, man prakalbus, aš supratau, kad mano būtas sunkumas yra ir daugelio sunkumas, ir tuo reikia dalintis. Tam, kad būtų lengviau rasti būdą išsilaisvinti, pasveikti ir pamilti save iš naujo.

Binge-eating – iš anglų kalbos verčiant yra nekontroliuojamas apsivalgymas. Iš asmeninės patirties ir drąsių moterų prisipažinimo – tai persivalgymas iki pykinimo, vėmimo, savęs nekentimo, savęs baudimo ir kartais… norėjimo numirti.

Binge-eating įpročiai yra skubus valgymas, valgymas nenorint, valgymas jaučiant sotumo jausmą, valgymas iš nuobodulio, streso ar bet kokios kitos neigiamos emocijos. Asmenys, kurie linkę į binge-eating, dažnai tai slepia ir valgo vieni.

Prasidėjęs binge-eating, gali privesti iki bulimijos ir anoreksijos, ką taip pat sužinosit iš gyvų pavyzdžių, moterų prisipažinimo. Susidūrus su panašiais ankščiau vardintais simptomais patartina nedelsus kreiptis į specialistus.

Visi laiškai skirtingi, bet tuo pačiu ir labai panašūs… moterys mini ,,jei suvalgau saldainį, tada žinau, kad diena sugriauta ir dabar galiu valgyti bet ką‘‘… ,,valgau slapta, kad niekas nematytų, slepiuosi ir tyliai savęs nekenčiu‘‘. Kaip ir minėta, šie asmenys nesulaukia palaikymo iš artimųjų, nes sutrikimą bandoma paslėpti. Šiuo atveju vietoje palaikymo gaunasi priešingai – juos dažnai veria kritika ir nesupratimas, kas priveda prie dar didesnių ir dažnesnių apsivalgymų. Viską ir daugiau galėsite perskaityti atviruose, jaudinančiuose laiškuose.

Šiame skyriuje rasite ir psichologų patarimus, interviu su specialistais, įstaigų, į kurias galite kreiptis kontaktus. Svarbiausia – tuos, kurie galbūt išgyvena tą patį, ką galbūt ir jūs ar jūsų artimas.

Jei tu nori pasidalinti ir savo istorija ar dienoraščiu, padėti kažkam suprasti, kad jie nėra vieni, atsiverti ant balto lapo ir taip nusiimti šiek tiek naštos nuo pečių – rašyk man karolina@missfit.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s