Pavojus pieno produktuose

Kas, jei sužinotumėte, jog nuo mokyklos laikų girdėta frazė ,,piene yra daug kalcio, kuris naudingas mūsų kaulams“ yra neteisinga? Mitai ir nuogirdos apie pieno naudą ar žalą pastaruoju metu itin sparčiai plinta internete. Informacijos gausu, todėl yra svarbu atsirinkti teisingiausią ir tinkamiausią mūsų sveikatai.

Pienas sukelia kaulų retėjimą

Paklaustas, kur gauti kalcio, bene kas antras žmogus pasakys ,,piene“. Net jei ir vadovėliuose pienas buvęs įvardijamas kaip pagrindinis kalcio šaltinis, jo lengvai galime rasti augaliniuose produktuose (ten pat, iš kur jo gauna ir patys gyvūnai).  Kodėl pienas tampa viena iš kaulų retėjimo priežasčių paaiškins faktas, jog Amerikoje yra bene didžiausias pieno suvartojimas, o tuo pačiu ir asmenų, sergančių kaulų retėjimu skaičius. Ilgainiui vartojant pieno produktus yra tikimybė senatvėje susirgti kaulų retėjimu.
Virškinant pieną padidėja kraujo rūgštingumas. Tuo atveju organizmas surenka kalcį iš kraujo tam, kad neutralizuotų rūgštį. Kalcis vėliau pašalinamas iš kraujo per šlapimą.

Produktai, kuriuose rasite kalcio:
Brokoliai;
Sėklos;
Soja;
Pupelės;
Tofu;
Tamsiai žalios daržovės;
Kalė;
Okra.

Pienas sukelia spuoguotumą

Vienas iš laktozės netoleravimo požymių yra spuoguotumas. Ji kurį laiką vargote bandydami susitvarkyti veido, krūtinės ar nugaros odą ir nerimavote dėl dažno jos bėrimo, vietoje kremų pabandykite paprasčiausiai mėnesiui visiškai atsisakyti pieno produktų. Nusifotografuokite nuotraukas prieš ir po. Tikėtina, kad stipriai sumažinsite arba visiškai atsikratysite odos bėrimo.

Pienas sukelia pilvo pūtimą

Žmogus, nuo penkių metų amžiaus pradeda sunkiau virškinti pieną, mat organizmui augant jo nebereikia, tad nenuostabu, jog 65-75% pasaulio populiacijos netoleruoja laktozės. Spoguotumas, pilvo pūtimas, viduriavimas, gleivėtos seilės yra vieni iš keletos požymių, kad jums pienas netinka.

Sūris sukelia priklausomybę

Jei užsisakydami picą visada prašote daugiau sūrio, mėgstate sumuštinius su sūriu, sūrainius, mocarelą, lydytus, pelėsinius ar kitus sūrius… tikėtina, kad esate priklausomas. Ir tai visai ne juokai. Sūrio sudėtyje yra randamas baltymas kazomorfinas (anlg. casomorphine) , kuris sukelia tokią pačią priklausomybę, kaip ir narkotikai bei vaistai. Naudodami Jeilio produktų, sukeliančių priklausomybę, lentelę, mokslininkai patvirtino, jog sūryje esantis baltymas kazeinas iššaukia smegenyse esančius receptorius, kurie skatina priklausomybę. Tyrėja Erika Schulte, pasakojo britų dienraščiui Independent: ,, dėl priklausomybės sūriui, žmonėms yra taip sunku atsisakyti riebių produktų, o tai, neabejotinai ir skatina nutukimą bei viršsvorį“.

Iššūkis ,,Mėnuo be pieno produktų“ 

Mėnuo be pieno produktų – tai idėja pabandyti visą mėnesį nevartoti pieno produktų ir pažiūrėti kaip jausis jūsų kūnas. Sužinoti kaip netoleruojate pieno produktų galite ilgesniam laikui išbraukę juos iš savo mitybos, o vėliau, esant norui, pamažu vėl grąžindami ir stebėdami kaip į tai reaguos organizmas (stebėti aknę, pilvo pūtimą, energijos stoką ir pan.)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s