Toks ,, sveikas gyvenimas’’ nuvarys jus į kapus. Tai, ko nežinojot apie steroidus

Vesdama projektą nuo 2014 – norėjau skleisti visiems žinią apie sveiką gyvenseną, tikslus, motyvaciją, valią ir kasdienius iššūkius. Norėjau įrodyti tai, jog viskas, į ką nukreipiame savo mintis ir darbus yra įmanoma. Visi siekiai, dvasiniai ar fiziniai dalykai… Dalindamasi su žiūrovais bei skaitytojais savo kūriniais – knygomis, straipsniais bei video vaizdais, visada pabrėždavau sakinius ,, mūsų galimybėmis ribų nėra‘‘. Nuo meto, kai pradėjau rūpintis savo sveikata ir kur kas daugiau dėmesio skirti savo fiziniam aktyvumui – aš vis netrukdavau iškelti sau naujus iššūkius. Taip nutiko, kad vieną 2016-ųjų pavasario dieną, aš spontaniškai nutariau, jog noriu sudalyvauti fitneso varžybose. Jau kuris laikas sunkiai ir daug plušėjau sporto salėje. Sportas buvo spėjęs įaugti į kraują. Tiesa, kaip ir dauguma, būdama kritiška savo kūno atžvilgiu, gyvendama sveikai, vis tik nesupratau kodėl neatrodau taip, kaip atrodo sporto žurnalų viršelių merginos, moterys Instagrame, Facebook‘e… Norėjau pažiūrėti kas vis tik slepiasi po turimu riebaliniu sluoksniu. Tiesa, ypatingai ,,įsisukus‘‘ į šį sveikatingumo projekto reikalą vis tik jaučiau atsakomybę reprezentuoti tvirtą ir stiprų kūną – tokį, dėl kurio jau kuris laikas dirbu ir kurį rodau savo socialiniuose tinkluose.

Kai tik nutariau ruoštis varžyboms ir pradėjau tai daryti – kirpau kalorijas, pradėjau prisižiūrėti mitybą dar akyliau ir apie tai užsiminiau savo sekėjams – karts nuo karto išgirsdavau gandų, kad neva, štai aš vartoju steroidus. Supratimo apie juos daug neturėjau. Labai pykau ir pergyvenau išgirdusi tokius komentarus. Laikiausi vienos nuomonės – tai nuodas.  Po metų laiko nuo pirmojo ruošimosi varžyboms pradžios, lygiai tokios pat nuomonės laikausi ir dabar. Tiesa, tokios kalbos mane motyvavo dar stipriau ir nuosekliau siekti savo tikslo užlipti į sceną. Degiau noru įrodyti, kad norint, galima pasiruošti varžyboms natūraliai ir nevartojant jokių preparatų. Du sezonus dalyvavusi varžybose ir besidalinus ruošimosi kasdienybe,aš jaučiu privilegiją ir, atsakomybę, viešai prabilti apie steroidus ir supažindinti žmones su dalyku, kuris yra nepaprastai pavojingas mūsų sveikatai ir gyvybei, nors – jį renkasi dauguma. Noriu dar kartelį pabrėžti – dauguma, bet ne visi.

Mano projekto idėja – sveika gyvensena. Tiesa, kad ir kaip bebūtų gaila, sveika gyvensena ir sportas, pagal viską, turintys eiti iš vien – dažnai suka skirtingais keliais. Dėl iškreipto stereotipinio įvaizdžio šmėžuojančio visur kur, net nežinant, dažnas asmuo (tiek vyrai tiek moterys) šiais laikais susiduria su nervine liga – dismorfija. Manymu, kad jie yra nepakankamai raumeningi. (Priešingai – anoreksija, kai asmuo mano, jog yra per stambus). Ir apskritai – savęs kritikavimas, nepilnavertiškumo jausmas ir apsėstas noras ,, atrodyti nepriekaištingai‘‘ dažnai peržengia ribas ir, deja,  yra itin dažnas atvejis. Žmogus pamiršta savo unikalumą – savo sveikatą ir gyvenimo būdą ir klaidina save manydamas, kad jei jis neatrodo kaip fitneso čempionas, nors kurį laiką pluša salėje ir maitinasi sveikai – jo pastangos eina perniek. Daug žalos daro ir kritika, mažai apie sportą išmanančių asmenų replikos, pašalinių nuomonė. Didžiausia žala – savo kūno negerbimas,  perdėtinas reagavimas į kito asmens nuomonę.

Sporto salėje dirbau bene tris metus, o visą gyvenimą – sportavau lengvąją atletiką, todėl nusideginus, varžybų dieną, buvau patenkinta savo raumenynu. Formos pakako užimti dvi trečiąsias, vieną antrą ir penktą vietas pirmojo sezono metu. Antrąjį sezoną, dalyvaujant skirtingoje federacijoje ir kategorijoje – užėmiau penktąją vietą. Ir, kad ir kaip bebūtų, niekad neapsiėjau be nuogirdų apie tai, jog aš vartoju steroidus. Kodėl taip yra? Todėl, kad dauguma išgirdę žodį ,,fitnesas‘‘, tai akimirksniu sutapatina su preparatų vartojimu. Dar viena, liūdna priežastis ir yra tai, jog didžioji dalis profesionalų, norėdami tobulinti savo pasiekimus, ginti titulus ar gerinti formas – it šiaudo, griebiasi šio nuodo. Kai kalbėjau su viena pažįstama, ji man pasakė štai tokį sakinį ,, norėčiau ir aš ruoštis varžyboms. Tai mano mažytė svajonė. Bet, žinodama, kad reikės vartoti steroidus – nuo jos siekimo susilaikau‘‘. Tai yra neteisinga, klaidinga ir blogai – manyti, kad į sceną reikia lipti tik vartojant preparatus. Į mane nekartą taip pat kreipėsi ir merginos – rašydamos į elektroninį paštą, Instagramą ar Facebook – sakydamos, jog jų treneriai jiems davė gerti klenbuterolį ar kitus preparatus ir klausė manęs ,, mane ištisai krečia drebulys ir, atrodo, nuolat permuša širdis – prakaituoju daug ir gręžiu dantimis. Ar ir tau taip buvo?‘‘. Nebuvo ir nebus, nes aš per stipriai myliu savo kūną, kad jį nuodyčiau ir apkraučiau žalingais preparatais. Klenbuterolis – tai yra vaistas astmai gydyti. Šalutiniai poveikiai jį vartojant ir yra rankų drebėjimas, aritmija (širdies permušimas).

Iš patirties sakau – nors ir kaip sunku morališkai bei fiziškai būtų ruoštis – galutinis tikslas veža. Tiesa, aš labai džiaugiuosi, kad net ir mačius save varžybinėje formoje ir iš jos ,,išėjus‘‘ ne sezono metu – aš išlikau teisinga savo kūno atžvilgiu. Nesakau, kad niekada daugiau nedalyvausiu varžybose, tačiau ką galiu pasakyti – kad niekada nevartosiu preparatų, kurie iššauks nenatūralų raumenų augimą ar riebalinio sluoksnio deginimą. Aš galiu užtikrinti, kad niekada nevartosiu steroidų ar kitų preparatų. Matę ir sekę mano ruošimosi varžyboms Youtube serijas žinot kokie sunkumai mane sekė besiruošiant, tačiau pasikartosiu ir vėl – viskas yra įmanoma ir įmanoma natūraliu būdu.

Pirmosioms varžyboms paruošiau tris žavias, atkaklias ir stiprias merginas – be preparatų. Žinau ir daugiau sportininkų, kolegų, kurie ruošėsi natūraliu būdu. Reiškiu didžiausią pagarbą jiems. Pagarbą už tai, kad net ir žinant, kad į sceną lipsite su nenatūraliais sportininkais – jūs nenuleidžiate rankų ir stengiatės pirmiausia pranokti save pačius. Žinau, kad Lietuvoje ir visur kitur yra puikių, kompetetingų ir daug žinių turinčių trenerių, bet taip pat žinau, kad jei jūs nutarėt ruoštis varžyboms ir jūsų būsimas treneris jums pasiūlė vartoti steroidus – jūs galite atsisakyti. Jie nėra būtini. Ir jūs, didelio triūso ir pastangų dėka – užlipsite į tą sceną ir pasieksite geriausias savo formas. Jei treneris žmogiškas – jam rūpės jūsų sveikata ir jis gerbs jūsų pasirinkimą.

Nėra sveikų steroidų. Nėra gerų steroidų. Nėra. Pamirškit tai. Ir praleiskit pro ausis visas kalbas ir apeikit visus, kurie sako, kad vienas ar kitas preparatas geresnis, mažiau žaloja. Apskirtai – apie ką kalba? ,,Mažiau žaloja‘‘?  Tai yra nuodas. Tai yra baisus nuodas. Ir pasikartosiu – rezultatų galima pasiekti ir be jų. Supraskit vieną – pasieksit tiek, kiek vargo įdėsit. Nešokit aukščiau bambos – pirmiausiai mylėkit savo kūną ir nepakliūkit į stereotipinius spąstus. Šiais laikais sportuojančio vaikino ir merginos figūros, šmėžuojančios spaudoje ir medijoje yra nerealistinės. Ir tik po to, kai sudalyvavau varžybose, aš supratau, kad mano idealiausia figūra sveikai gyvenant ir sportuojant yra toli gražu ne tokia, kokią turėjau scenoje. Scenos įvaizdis ir rezultatas – laikina. Natūraliai tai, ypač merginoms , nėra sveika. Riebalinis sluoksnis, neįlipant į viršvorio ribą, yra reikalingas mūsų hormonų veiklai, mūsų sveikatai.

Kalbėjau su pažįstamu – ankščiau vartojęs anabolinius (metaną – distrofijai gydyti), augimo steroidus, dabar jau daug metų sportuojantis ir gyvenantis natūraliai prisipažino: yra velniškai sunku matyti save mažėjantį ir nebepajėgiantį pakelti tokių svorių, kokius kėliau vartojant steroidus. Tai tiesiogiai kerta per vyrišką ego. Yra pikta ir sunku morališkai žinoti, kad daugiau, gyvendamas natūraliai, niekad nepasieksiu tokių rezultatų, kuriuos turėjau vartojant steroidus, bet… nutariau nerizikuoti ir susitaikyti su šita mintimi stengdamasi progresuoti natūraliu būdu, prižiūrėdamas savo sveikatą ir nesibaimindamas, kad kažkada netikėtai galėsiu pakratyti kojas‘‘. Vyrai – jie nekantrūs. Matydami stereotipinius įvaizdžius, sportuojant salėje, jie nekantrauja išsipūsti ir būti nežmoniškai stiprūs. Kartais jie nori taip stipriai, kad deja, neturėdami žalio supratimo, jie imasi bet kokių kraštutinumų – nesirūpindami kokia bus to kaina. Aš turiu jauną, gražų, stiprų ir nuostabų brolį – pusbrolius, pusseseres, draugus ir drauges, sekėjus, žiūrovus – kurių sveikata man rūpi. Jaučiu privilegiją ir atsakomybę įspėti juos ir apšviesti, kad, kažkada gyvenime su tuo susidūrę ar susimąstę apie tai (steroidų vartojimą), jie bent galėtų rinktis. Žinotų to kainą ir, pasvėrę, nusprestų ar verta rizikuoti. Aš manau neverta. Tiesa, tai mano nuomonė.

Jei Tu, skaitydamas, esi apsisprendęs vartoti, arba vartoji – tai tavo pasirinkimas. Tavo kūnas. Tavo teisė rinktis kaip ir kokiems tikslams jį naudoti.

Šiais laikais kūno rengyboje asmenys yra nenormaliai dideli – palyginant su laikais, kai šis sportas tik atėjo į pasaulį. Tuo metu, 1901-aisiais, fitneso varžybose dalyvaudavo tik vyrai, kurie būdavo iš esmės raumeningesni nei dauguma – tai dažnai būdavo sunkiai fiziškai ar fermose dirbantys asmenys. Sportas evoliucionavo, reikalavimai skyrėsi – bet tik todėl, kad buvo pradėta vartoti chemija, nenatūraliai pakeičianti asmens pavidalą. Cheminiai preparatai vizualiai pakeičia tavo išvaizdą – tampi didesnis, raumeningesnis. Turi daugiau jėgos, ištvermės. Greičiau gyja, atsigauna tavo raumuo. Padidėja pasitikėjimas – taip rašoma daugelyje steroidus platinančių internetinių tinklapių. Tiesa, aš nustebau kiek jų yra daug ir kodėl jie yra taip lengvai prieinami, kai patys preparatai yra nelegalūs, apart tų, kuriems gauti reikalingas gydytojo receptas.

Paėmus tariamą naudą, pakalbėkime apie žalą ir pabandykime viską pasverti…

Apie steroidus:

Pradėkime tuo, jog steroidai ir kiti stipriai veikiantys cheminiai preparatai buvo išrasti sunkioms ir retoms ligoms gydyti. Distrofijai, astmai, raumenų nepakankamumui, testosterono (vyriško hormono) trūkumui mažinti, anemijai gydyti.
Vartojant steroidus – jūs lyg žaidžiate rusišką ruletę. Galbūt padariniai nepasijaus iškart, tačiau bus išlikęs tik laiko klausimas kada sutriks tam tikrų organų veikla net ir po to, kai preparatų vartojimas bus nutrauktas. Vyrams gali pasireikšti tokie požymiai kaip: moteriškų spenelių išsivystymas (pabrinkę, didesni), spuoguotumas, aknė. Stiprus agresyvumas, nuotaikų kaita. Neproporcingas raumenų vystymasis, skausmingos erekcijos, seksualinis agresyvumas. Na, o jei išorėję apart dydžio ir proporcijų – nieko nepastebėjote, tai dar nereiškia, kad jūsų preparatai neigiamai nepaveikė.  Augimo hormonas neigiamai veikia kraujagysliu sistema. Pasikartosiu – jei jau vartojat ir sakot ,, nieko man nenutiko’’ dar kartelį nusispjaukit – jūs žaidime. Jūs žaidžiat rusišką ruletę. Kada sutriks jūsų organų veikla, sustreikuos širdis ar išsivystys vidinės infekcijos bei ligos – tik laiko klausimas.
Kad ir kaip bebūtų – a.t.a. galiu beveik garantuoti, jog visų fitneso pasaulyje gerbiamas Rickas Pianna dar šiandien būtų gyvas, jei nebūtų vartojęs steroidų. Žinoma, nebūtų toks žinomas, išgarsėjęs – tik ar galima mirtimi sverti viso to kainą? 1 Pick Pianna

Fitneso pasaulyje dabar vyksta baisus juodas žaidimas – vartojama chemija ir farmacininkai dirba ties preparatais, tokiais, kurie kuo greičiau būtų pašalinami iš organizmo. Kai vieni ieško steroidus ar dopingą vartojančių asmenų – kiti išradinėja sunkiai atrandamus ir greit iš kūno sistemos pašalinamus preparatus. Steroidus sporte linkę vartoti tie, kurie ilgą laiką užsistovi ties tais pačiais rezultatais – nemato akivaizdaus jėgos ar išvaizdos pokyčio, progreso. Sporte – bandomos išgauti proporcijos varžybiniams standartams – kai noras būna didesnis už asmens anatomijos ir genetikos supratimą. Pasitenkinimą savo natūralia išvaizda. Kai nebegalima susitaikyti su tuo, jog galbūt jūsų kūnas nėra linkęs prie gerokai didesnio raumenyno vystymosi, to bandoma išgauti preparatų pagalba. Noras stipresnis už sveikatos suvokimą. Baisus ir akinantis noras įlysti į fitneso pasaulio standartus. Nekalbu apie genetiškai atletiškus asmenis – raumeningesnes merginas ir tvirtus, stiprius vyrus. Žmonės yra labai kritiški savo išvaizdos atžvilgiu.

Vartojant anabolinius steroidus taip pat padidėja cukrinio diabeto susirgimo tikimybė, atsiranda rizika vystytis vėžiui. Dar vienas faktas – amerikietis urologas daktaras Staurtas Weinerman’as pasakojo Mensfitness žurnalo reporteriui: kai vyras pradeda vartoti steroidus norėdamas padidinti testosterono lygį organizme – jis išbalansuoja natūralią hormoninę veiklą ir,automatiškai sumažėjus natūraliai testosterono gamybai organizme, tai lemia sėklidžių ir išorinių lytinių organų sumažėjimą. Taigi, vaikinai – steroidais norint gauti pasitikėjimo ir pasididinti savo vidinį ego – jūs fiziškai sumažinate savo išorinį ego. Be kita ko, jūs rizikuojate pakenkti ir savo vaisingumui. Galimas atvejis, kad jūs pradėsite plikti.
Net ir nustojus vartoti steroidus – reikės nemažai laiko, kol kūnas pripras ir grįš prie natūralaus hormono gamybos proceso.  Gydytojas Weinerman’as taip pat pabrėžė, kad dauguma atvejų steroidai ilgalaikiai paveikia vyro seksualinę sveikatą.

(http://www.mensfitness.com/nutrition/supplements/heres-what-steroids-actually-do-your-body )

Aš nenoriu pilti pamatų ant sportuojančių asmenų. Aš noriu papasakoti kaip žalinga yra steroidai. Papasakoti, kad jūs susimąstytumėt ir susidūrę su jais  – turėtumėt galimybę rinktis.

 

Pakalbėkim apie moteris:

Dauguma merginų bijo, kad joms sportuojant salėje su svoriais – padidės raumenys ir jos taps ,, vyriškos’’. Tiesa ta, kad mes neturim tiek vyriško augimo hormono – testosterono, todėl natūraliai mes tikrai drąstiškai nepasikeisim. Jūs turbūt išsigandot, pamatę tokias nuotraukas:

Nusiraminkit. Jei nevartojat anabolinių steroidų, gyvenat sveikai, bei mėgstate plušėti salėje – jūs neišsipūsit ir nesuvyriškėsit.

Sportuojant ir sveikai maitinantis – jūs neabejotinai galite pakeisti savo kūno linijas, sustangrėti, padailinti raumenukus, tačiau didžiulės jūs nebūsit. Na, o štai, nutinka ir taip, kad moteris dėl norimų rezultatų (dažnai varžybininkės) taip pat papuola į steroidų liūną…

3

Moterims, vartojančioms steroidus gali pasireikšti požymiai tokie, kaip:

Balso tembro pažemėjimas
Plaukuotumas
Lytinių organų padidėjimas

Merginos, ką kalbėti apie jūsų vaisingumą, esančių, ar būsimų mamų? Jungtinių Amerikos Valstijų Teisingumo departamentas praneša, jog moterims, vartojančioms steroidus, gali taip pat dingti ir mėnesinės – kas yra perspėjimas apie galimą nevaisingumą. Tiesa, amenorėja gali pasireikšti ir dėl tokių priežąsčių kaip per didelis fizinis aktyvumas, itin mažas riebalinis sluoksnis ar didelis stresas.

Galiausiai – perkant steroidus iš prekystalio ar ,,patikimų asmenų’’ – dievaži, jei ne jūs tą preparatą kūrėte – jūs iš ties nežinote ką vartojate ir kokių dar velniškų priemaišų ten yra!

Kaip atskirti steroidus vartojančius asmenis?

Neproporcingai atrodantis kūnas – vyrų akivaizdžiai didesnė viršutinė kūno dalis.
moteriški speneliai;
Drąstiški pokyčiai, rezultatai per trumpą laiką. Metai ar trys – yra labai trumpas laikas. Natūraliu būdu užauginti raumenis įmanoma, tačiau tam reikia daugiau laiko ir kantrybės. Jei žinote vaikiną ar merginą su akivaizdžiais staigiais rezultatais – yra tikimybė, jog jie vartoja preparatus. Neįtempti vyrų pilvai nenormaliai ,,pūpso’’.

Keisčiausia tai, jog nors steroidą vartojantys, jį anonimiškai ar tiesiogiai gins ir užstos bei pradės pulti viešai juos kritikuojančius (šiuo metu mane, tačiau šio straipsnio esmė ne kritika, o įspėjimas) – preparatus pasirinkę asmenys retai tai pripažįsta. Sakykit ką norit, bet aš tai prilyginsiu narkotikui – jei vartojat ir suprantat to žalą, bet negalit nustoti vartoti – tai jau yra priklausomybė. Ir … nedėkit pastangų su komentarais ,, jau geriau steroidai nei alus ir cigaretė’’. Nei vienas nei kitas nėra gerai. Geriausia yra rūpestis savo ir artimųjų gerove, sveikas, pilnavertis gyvenimas ir jokios papildomos rizikos jūsų sveikatai ar gyvybei. Taip pat nepersistenkit su komentarais ,, o kas šiais laikais sveika’’, nes, na… come on… pasistengti juk galima.
ir kaip ir minėjau – vartojate, bet sakote, kad nei vienas iš išvardintų poveikių jums nepasireiškė? Nusispjaukite per petį dar kartą. Tai tik laiko klausimas.

Galiausiai… nei scenoje nei gyvenime savęs paties mes neapgausime. Neapeisime. Ką įdėsim į savo kūną ir mintis – tą ir gausim.

Šiam kartui apie steroidų žalą pakaks. Dalinkitės, rūpinkitės savimi ir savo artimaisiais. Būkime patys gražiausi savo pačių ir savo ateities meno kūriniai. Ačiū už dėmesį ir iki kito karto!

Ko tikiuosi, kad išmokote iš šio straipsnio?

  1.  Galite sudalyvauti fitneso varžybose ir pasiekti įspūdingų rezultatų be steroidų – reikalinga kantrybė ir tikslingas darbas. Tai užtruks laiko, bet bus verta.
  2. Galite laimėti fitneso varžybas nevartodami steroidų.
  3. Steroidai yra mirtinas, žalingas preparatas
  4. Sveikata yra svarbiau nei įvaizdis. Mes turim tik vieną gyvenimą.
  5. Sveikai gyvenantis ir sportuojantis asmuo neturi būti didelis ir raumeningas

 Na, o štai ir kūno rengybos dievuko Arnoldo Švarcnegerio prisipažinimas apie steroidų vartojimą:

INSTAGRAM: Missfit.lt
FACEBOOK: Missfit.lt
YOUTUBE: Karolina G
www.missfit.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s