Greitiems rezultatams: trumpos ir efektyvios kardio treniruotės

Bėgiojimas, plaukimas ar važinėjimas dviračiu yra vieni iš populiariausių kardio pratimų skirtų riebalų deginimui, tačiau toks sportas, daugelis pritars, kartais gali įtraukti į nemielą rutiną. Bėgti ant bėgimo takelio būna taip nuobodu, kad galiausiai tampa labai sunku prisiversti tai padaryti, o pagalvojus apie dviračio mynimą norisi tik įsikniaubt į patalus ir visą dieną prakiurksoti lovoje… Norintys sudeginti riebalus ant bėgimo takelio yra pasiryžę ant jo praleisti mažiausiai valandą. Lygiai tiek pat kiti būna pasiryžę ir plaukioti baseine – iki tol, kol visiškai išbrinks pirštai. Jei laikas spaudžia dvejopai – taip, kad skubate suspėti į šiandienos paskaitas ir taip, kad bereikalingais kilogramais norite atsikratyti kuo greičiau, siūlome jums naują sportavimo būdą – HIIT, GRIT ar FIT – intensyvias ir greitas bei neabejotinai efektingas treniruotes.

Kas yra FIT, GRIT ir HIIT?

Tai yra aukšto intensyvumo treniruotės, kurios trunka ilgiausiai pusvalandį (sportuoti ilgiau galite paprasčiausiai nepajėgti). Treniruočių principas yra atlikti kuo daugiau pratimų su trumpomis pertraukomis. Priklausomai nuo trenerio, pratimų sunkumo, arba noro, sportuoti galima 50s -10s, 40s- 20s, 30s -30s.  Pažvelgus į treniruočių atlikimą iš šono galima susidaryti visiškai skirtingas nuomones – atrodytų nuvargti neįmanoma, nes tam yra skirta per mažai laiko, arba iškart nusiteikiama, kad nepakelsite fizinio krūvio. Iš tiesų treniruotės intensyvumas ir yra sudarytas taip, kad sportuojant būtų išnaudota bene 90% jūsų energijos (likę 10% grįžimui namo).

Muscle Media tinklapis pateikė tyrimų duomenis, kuriuose nustatyta, jog tokios treniruotės yra bene 50% labiau efektyvesnės už mažo intensyvumo ilgas treniruotes (bėgimą, plaukimą, važinėjimą dviračiu).

„Bėgiojant, plaukiant ar minant dviračiu tuo pačiu greičiu, jūsų kūnas pripranta ir įsijungia į stabilų režimą, todėl kalorijų deginimas tampa mažiau efektingas. Na, o sportuojant intensyviau ir atliekant daugiau skirtingų pratimų, jūsų kūnas tarsi nebesupranta iš kur gaus kitą smūgį – kalorijų deginimas pagreitėja“ – „The Principles of Fat Loss“ seminare aiškino pasaulio fitneso varžybų dalyvis, prizininkas ir asmeninis treneris James Alexander Ellis.

HIIT – angliškas High Intensity Interval Training trumpinys, apibūdinantis didelio intensyvumo intervalines treniruotes.
FIT – nuo angliško žodžio fit – stangrus, stiprus.
GRIT treniruotės išradėjas yra Les Mills Grit.

Kuo šių treniruočių nauda?

  1. Per pusvalandį laiko, atlikdami vieną iš šių treniruočių, jūs sudeginate apie 500kcal,tačiau tai dar ne viskas–dėl didelio intensyvumo jūsų kalorijos greičiau degs dar ir iki kitos dienos, todėl efektyvumas garantuotas.
  2. Nuo mažiau intensyvių treniruočių dega ne tik jūsų riebalai, bet taip pat pradeda irti raumenys, kuriuos vėliau kūnas sunaudoja kaip kurą.
  3. Priešingai nei nuo ilgų treniruočių, po GRIT, FIT ar HIIT  jūs jausitės energingesni, žvalesni, tačiau taip pat pastebėsite, kad jūsų miegas taps saldesnis ir pagerės apetitas.
  4. Pagreitėjus metabolizmui, pagreitės jūsų virškinimas.
  5. Neabejotinai pagerės jūsų ištvermė, tapsite stipresnis, tvirtesnis.
  6. Atliekami skirtingi pratimai įjungia darbui visą kūno raumenyną.
  7. Treniruotė neatsibosta, pratimai nuolat keičiasi.

Svarbu: Geras apšilimas, po kurio jūsų kūnas bus paruoštas intensyviam darbui. Jei sergate diabetu, turite problemų su širdimi ar kraujospūdžiu, prieš atliekant tokias treniruotes, patartina pasikonsultuoti su gydytoju.

Nepamiškite: Norimų rezultatų greičiau pasieksite tik taip pat sureguliavę savo mitybą.

Treniruočių teiraukitės skirtinguose sporto klubuose, o norint sportuoti namuose – idėjų galite rasti Youtube puslapyje.

 

Nori individualaus mitybos plano? Kreipkis: karolina@missfit.lt arba parašyk žinutę FB , „Sveikos gyvensenos dienoraštis“ puslapyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s