Šventinis šviesoforas: kaip atsigauti po švenčių?

Netruks prabėgti keletas dienų ir štai – didysis švenčių sūkurys. Žmogui, nusprendusiam sveikai gyventi,  šventės tampa tikru iššūkiu (ypatingai tiems, kurie dar neturi išsiugdę sveikos mitybos įpročių), lemiančiu tolimesnę kelionę sveikatingumo link. Nors daugelis supranta, kad nebūtina visko kimšti, kas papuola po ranka, tačiau šventės toks metas, kai atsipalaiduojame, o aplinkui tiek daug įvairiausiais kvapais ir skoniais mus gundančių patiekalų… Suklupti paprasta, tačiau kaip nenusivilti savimi ir vėl grįžti į teisingą sveikos gyvensenos kelią? Štai keletas spalvų, kurios gali jums užsidegti po švenčių:

Žalia

Šventės prabėgo puikiai: daug bendravote, linksminotės, šokote, galbūt net radote laiko mankštai ar pasivaikščiojimui.  Maisto atžvilgiu taip pat nepadarėte nuodėmių: mėgavotės sveikais patiekalais, nepersivalgėte, sugebėjote ištarti „ne“ įkyriai siūlantiems išragauti visų patiekalų ir dar pakartoti. Šaunu! Šventės jūsų nesustabdė, todėl toliau galite judėti į priekį ir mėgautis savo sveikuolišku gyvenimo būdu.

Geltona

Nepavyko laikytis sveikos mitybos principų – išragavote visko, ko tik buvo įmanoma, tačiau su saiku be jokių persivalgymų. Šventės nebuvo aktyvios. Neblogai, tačiau reikės kiek stabtelėti. Jūsų organizmas po švenčių dar šiek tiek apkrautas ir gali vis dar norėtis nesveiko maisto. Kaip bebūtų – fizinis aktyvumas taip pat sumažėjęs. Po švenčių leiskite sau kiek atsipūsti, jei nesinori iškart skubėti į sporto klubą, tiesiog pasistenkite daugiau judėti namie – padarykite lengvą mankštą, pasivaikščiokite. Gerkite daug vandens ir organizmą valančių arbatų, griežtai neribokite maisto, tačiau stenkitės nebevalgyti nesveiko maisto. Jei prabėgus keletui dienų dar trūksta motyvacijos, gerai pamąstykite, kodėl buvote pradėję sveikai gyventi.

Raudona

Visiškai pamiršote apie sveiką mitybą – saiko jausmas buvo kažkur išgaravęs. Po švenčių jaučiatės sunkiai ir tikėtina, kad nusivylėte savimi.
Visų pirma, nusiraminkite – nepulkite jau kitą dieną badauti ir be proto sportuoti. Organizmas jau patyrė šoką, o dar vieno mums tikrai nereikia.  Nepamirškite, kad persistengus, tuo pačiu gali dingti ir motyvacija.  Tos kelios pašlijusios mitybos dienos nėra gerai, tačiau tai dar ne pasaulio pabaiga. Tai jokiais būdais nėra priežastis nustoti bandyti toliau siekti užsibrėžtų tikslų. Geriau palyginkite save, kaip gyvenote iki tol, kol pradėjote sveikai maitintis… Nusiraminkite ir palengva grįžkite į savo vėžias: palaipsniui tvarkykite mitybą, nepamirškite gerti daug skysčių ir jokiu būdu neapleiskite sporto, tačiau nesistenkite iš karto sudeginti visų suvartotų kalorijų – geriausiai atsigauti padės kardio pobūdžio fizinė veikla. Jei manote, kad ištversite, pasidarykite organizmo valymo dieną. Nusiteikite, kad prireiks bent savaitės atsigavimui ir organizmui išvalymui.

Galiausiai nepamirškite, kad gyventi sveikai nereiškia, jog turite tapti atsiskyrėliu ir atsisakyti švenčių. Sveikas žmogus yra laimingas žmogus, todėl jokiais būdais nevenkite susibūrimo su draugais ir artimaisiais. Šventės kartais veikia kaip atsipalaidavimas –  pabėgimas nuo rutinos ir pasiruošimas dar geresniam startui.  Leiskite sau atsipalaiduoti, bet uždrauskite sau priekaištauti ir mesti savo tikslus. Vienas žingsnis atgal dar nereiškia pralaimėjimo. Galite stabtelėti , bet niekada nepasiduokite! Tikimės, kad šventinis šviesoforas padės Jums sėkmingai keliauti tikslo link. Smagių švenčių!

Autorė: Justina Ma

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s