Skani, kvapni ir laukinė – eglučių puošimo idėjos

Turbūt daugelis sutiks, kad eglės puošimas yra viena iš pagrindinių ir svarbiausių kalėdinių tradicijų. Susibūrus artimiesiems ir grojant šventinėms dainoms – mes puošiame skarotąją įvairiausiais papuošalais ir žaisliukais, taip pasitikdami šventinę nuotaiką ir Kristaus gimimą. Nors ir tikrąsias eglutes šiais laikais dažnai pakeičia dirbtinės, o paprasčiausius papuošimus keičia blizgučiai ir įmantriausios girliandos – mes siūlome, o galbūt ir norime jums priminti kelis šaunius ir kūrybingus eglutės puošimo būdus.
Saldžioji eglutė

Ne viena močiutė dar lig šiol lepina savo anūkėlius saldžiosiomis eglutėmis. Tai įvairiais saldainiukais išpuošta eglutė, kuri visada galiausiai būna „apvalgyta“.  Eglutes puošti saldainiais ypatingai mėgsta vaikai, todėl mamos be abejonės susilauks mažųjų pagalbininkų. Tiesa, eglutę galite puošti spalvotai, su blizgančiais popierėliais, ar pasirinkti kelias jums patinkančias spalvas. Pamenu vaikystėje atvykus pas senelius, aš patyliukais nusliūkindavau į valgomąjį ir slapta lukštendavau saldainius, vėliau suvyniodama popierėlius taip, kad jie atrodytų vėl pilni. Ne tik saldainiai, bet ir kietesni, avižiniai sausainiai ar riestainiai jūsų eglutę pavers tikrai nepaprasta ir labai skania.Todėl tie, kurie turit vaikų, nenustebkit, jei eglutės žaisliukai nesulauks Trijų karalių.


Aromatinga eglutė

Tie, kuriems labiau patinka paprastesnis eglės puošimas – niekada neapsiriks pasirinkę laukinės eglutės variantą. Siūlome papuošti savo kalėdinį medį riešutais, cinamono lazdelėmis ir džiovintais apelsinų ir obuolių griežinėliais. Paprasčiausiai supjaustykite vaisius plonais griežinėliais ir padėkite namie ant radiatoriaus, arba skubantiems – pakepkite orkaitėje. Vėliau perverkite juos siūlu ir kabinkite ant eglutės. Cinamono lazdeles apvyniokite juodu siūlu taip, kad pakabinus jos gulėtų stačiai. Riešutus kartu su jų kiautais geriausia būtų priklijuoti prie siūlų, nes aprišti bus gan sudėtinga, mat jie gali lengvai išslysti ir iškristi. Tokia eglutė gardžiai kvepės natūraliais šventiniais aromatais ir bus ganėtinai stilinga.

dried-oranges
Laukinė eglutė

Paprastumas žavi! Tokia būtų pagrindinė laukinės eglutės puošimo idėja. Jei turėjote galimybę nuvykti į spygliuočių mišką ir rasti kankorėžių – jūsų spygliuotoji atrodys dar gyviau.  Iš plonų šakelių arba dantų krapštukų pagaminkite žvaigždes. Pasistenkite apkarpyti pagaliukus ir pasidaryti įvairesnių dydžių papuošimus. Dėkite pagaliukus vieną ant kito ir darydami saulę – visą laiką apvyniokite sudūrimus siūlais. Jei norite, kad eglutė būtų spalvingesnė – pasirinkite spalvotus, storus vilnonius siūlus. Leiskite mažiesiems ant popieriaus nupiešti ir nuspalvinti gyvūnėlius, žaisliukus ar saldainius. Priklijuokite lapus ant kartono – iškirpkite, perverkite siūlu ir turėsite puikius žaisliukus.

rankdarbiai

Patarimas: Dažnas pasirenka dirbtinę eglutę dėl to, kad pavyktų išvengti papildomo darbo – jos spyglių šlavimo, tačiau tokia eglė niekada nekvepės mišku ir šventėmis. Nusipirkite eglutės sakų kvapo purškiklius, kuriais galėsite pakvepinti medį ir kambarius. Prekę galite rasti Ebay.com, paieškoje suvedę Christmas tree spray.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s