„Kavala“ – burnos skalavimas aliejumi

Gaivus burnos kvapas, balta šypsena ir sveiki dantys yra nepaprastai svarbu save prisižiūrinčio asmens gyvenime.  Ne naujiena, jog sveiki dantys žmogui gali pridėti daugiau pasitikėjimo savimi bei leisti geriau jaustis.

Holivudinės šypsenos geidžia bene kiekvienas, tačiau ją gauti dažniausiai bandoma išleidžiant dideles sumas ant balinamų dantų ar kitų balinimo priemonių. Kartais pamirštama, kad gamtoje galima rasti įvairių produktų, kuo puikiausiai padedančių tiek grožiui tiek sveikatai. Be to, kai kurie produktai ne tik balina dantis, bet tuo pačiu ir teigiamai veikia visą jūsų organizmą! Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Skaitykite toliau!

Prieš skubant užsirašyti pas stomatologą dantų balinimo procedūrai, jei jūsų dantys yra kiek pageltę ar papilkėję, pirmiausia būtų verta pabandyti natūralius produktus. Ar esate kada girdėję apie burnos skalavimą sviestu/ aliejumi? Burnos skalavimas aliejumi (angl. oil pulling), dar kitaip vadinamas „kavala“ ar „gonduša“ yra itin naudingas ir veiksmingas, o kas svarbiausia – išbandytas ir patvirtintas dar  senų senovėje.

Skalavimo nauda

Toks burnos skalavimas užtikrina ne tik gerą burnos higieną, malonų skonį burnoje, bet ir palaiko sveikas dantenas ir taip pat natūraliai balina jūsų dantis! Skalaujant burną augaliniu sviestu ar aliejumi, joje žūsta  esančios bakterijos ar toksinai. Ši procedūra mažina galvos skausmą, slopina pagirias. Tyrimai rodė, kad asmenys, turintys problemų su nemiga ar dažnu nuovargiu, pradėję skalauti burną sėklų ar riešutų aliejumi, atsikratė šių problemų. Tikima, kad„Kavala“ padeda ir tiems, kurie turi komplikuotą odą ar egzemą.

Skalavimo eiga

 Atlikimui paprasčiausiai reikės pasirinkto augalinio aliejaus (pvz. kokosų, sezamų ar midgolų), kurį ryte, ant tuščio skrandžio įsidėsite į burną bei skalausite ir košite per dantis apie 20 minučių. Aliejaus nuryti negalima, mat jame pasilieka visi burnoje buvę toksinai, kuriuos kartu su skysčiu patartina išspjauti. Vėliau trumpai praskalaukite burną su šiltu vandeniu ir natūralia druska bei išsivalykite šepetėliu ir pasta, kaip įprasta.

Kai kurie išbandę šią procedūrą tikina, kad skalaujant pajaučia lengvą galvos spaudimą, mat kūnas bando priprasti prie dar nepatirtos detoksikacijos, tačiau šis jausmas yra laikinas. Norint pamatyti realius rezultatus, patartina šį burnos skalavimą atlikti bent dvi savaites, kiekvieną dieną.

Na ir galiausiai, kodėl gi nepabandžius? Juk tai natūralu, neskausminga, nebrangu, o svarbiausia – veiksminga!

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s