Bėgimo takelis ankščiau buvo naudojamas kankinimui

Neveltui dažnas sako, kad bėgimas jiems lyg kančia. Ankščiau bėgimo takeliai būdavo naudojami būtent  žmonių kankinimui. Tada ant jų lipama buvo ne savo noru, na, o dabar bėgimo takelius rasite kiekviename sporto klube.

Bėgimo takeliai buvo išrasti tam, kad jais būtų kankinami kaliniai. Už nepaklusnų elgesį ar nusižengimą šie būdavo statomi ant takelio ir priversti bėgti po daugiau ar mažiau 6 valandas per dieną. Gale takelio budėdavo sargai, kurie, kaliniui pavargus ir nukritus puldavo jį mušti, kad jis vėl liptų ant takelio ir tęstų bėgimą. Bėgimo takeliai 1800-ųjų metų laikotarpiu buvo siaubingas kankinimo kalėjimuose būdas. Kaliniai sunkiai susižeisdavo, patirdavo baisias traumas, o kartais ne mirdavo. Shape žurnalas skelbė, kad 1898-ais metais šis prietaisas buvo uždraustas dėl itin žiauraus jo naudojimo būdo, na, o, kai bėgimas atėjo į madą, 1970-aisiais bėgimo takelis buvo sugražintas ir patobulintas.

Tiesa, sportuojantys dar ir dabar gali patirti buvusią fizinę kalinių kančią. Tik skirtumas tas, kad gale takelio nestovės pikti motyvatoriai ir nulipti nuo jo galima tada, kada norima.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s