Avižų nauda žmogaus organizmui

Norint rytą pasitikti tinkamai, reikia žinoti kurie produktai suteikia daugiausiai energijos. Itin populiarus pusryčių patiekalas dažnai būna avižiniai dribsniai bei avižos: sausi pusryčiai, avižinės košės ar įvairūs blynai iš avižinių miltų. Šios rūšies grūdai mus aprūpina angliavandeniais, baltymais bei ląsteliena, kurie suteikia pakankamai energijos iki pat pietų meto. Na, o sportuojantys žino, kad avižos taip pat padeda greičiau augti raumenų masei.

Avižų derlius būna gaunamas rudenį, tačiau maistingos ir naudingos, gerai apdirbtos, jos gali išlikti visus metus. JAV tyrėjai tikina, kad avižos yra ketvirtas iš 70-ties sveikiausių produktų.

Nauda sveikatai

Vyresnio amžiaus žmonėms avižos bus naudingos norint sumažinti cholesterolio kiekį. Jose taip pat yra gausu skaidulų, kurios veikia kaip antioksidantas. Gydytojai bei dietologai pataria vartoti avižas norint sustiprinti širdį bei pagerinti jos veiklą.

Avižiniai produktai padeda sergantiems diabeto, mat jos greičiau pašalina skysčių organizme perteklių. Dar yra žinoma, kad avižos mažina riziką moterims susirgti krūties vėžiu. Avižos taip pat padės tiems, kurie turi jautrią ir lengvai pažeidžiamą odą. Jose esančios medžiagos gydo pažeistas odos vietas iš vidaus.

Norintiems mesti svorį

Avižos itin padeda norintiems sulieknėti ar sureguliuoti savo kūno svorį. Jos suteikia ilgesnį sotumo jausmą, dėl ko asmuo nenorės persivalgyti ar pernelyg greitai neišalks. Šis produktas normalizuoja žarnyno veiklą bei greitina medžiagų apykaitą – gerina virškinimą.

 

Ką reikia žinot perkant avižinius dribsnius?

Norint tikrai sveikų sausų pusryčių ar avižinės košės, reikia rinktis paprastas avižas be priemaišų. Parduotuvėse apstu gaminių, kuriuose yra daug cukraus bei papildomų skonio priedų. Norint jas pagardinti, galima pasaldinti medumi ar valgyti su uogomis. Prieš perkant avižinius dribsnius, patikrinkite ar nėra pažeista pakuotė, neįplyšęs maišelis, kuriuose yra laikomos avižos. Taip pat pažiūrėkite ar avižos nepavandeniję, mat gavę bent truputį drėgmės jos greit išbringsta. Nusipirkę laikykite uždaroje dėžutėje, o geriausiai, plastikiniame sausų pusryčių indelyje. Laikykite indelį tamsioje vietoje, spintelėje. Taip laikant avižas, sveikas ir maistingas jas galima išsaugoti apie du mėnesius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s