Pagrindinės garbanių taisyklės

Kas duota to neatimsi. Ne visada garbanotus plaukus turinčios merginos džiaugiasi savo bangelėmis, kai tuo tarpu kitos nepaliauja vynioti savus plaukus į bigudukus. Tiesių ir storų plaukų savininkėms tai padaryti pavyksta tik didelių pastangų ir kantrybės dėka. Mat plaukai yra per sunkūs, todėl garbanos greit išsileidžia… Na, o garbanės tuo tarpu pyksta, negalėdamos šukomis perbraukti per susivėlusius savo plaukus – tai reikštų pasipūtusių liūtukių šukuoseną. Kaip turėti nepriekaištingas garbanas ir kokiomis taisyklėmis turėtų vadovautis garbanotais plaukais apdovanotos merginos?

  1. Pasistenkite kuo rečiau plauti galvą šampūnu. Nors tai ir atrodo nešvaru, tačiau rečiau šampūnu plaunami plaukai taps paklusnesni. Jei norite, išsiplaukite galvą paprasčiausiu vandeniu ir plaukus, neliečiant šaknų, ištrenkite kondicionieriumi. Jausitės taip pat gaiviai, kaip ir išsiplovus galvą šampūnu, tačiau turėsite mažiau problemų su išsipūtusiais ar pasišiaušusiais plaukais.
  2.  Įsigykite šilkinius pagalvės užvalkalus. Medvilnė išsausina jūsų plaukus, todėl patartina nusipirkti šilkinės medžiagos ar atlasinius lovos užvalkalus. Taip taip pat sumažinsite  plaukų lūžinėjimą, vėlimąsi.
  3. Drėkinamieji kondicionieriai ir plaukų kaukės turi tapti jūsų geriausiais draugais. Garbanoti plaukai yra natūraliai sausesni, nes drėgmė sunkiau patenka į garbanotų plaukų galus. Pasistenkite, kad jūsų vonioje tokios plaukų priemonės niekada nesibaigtų. Patartina taip pat skirti papildomas keletą minučių kondicionieriaus į plaukus įsigėrimui.
  4. Džiovinkite plaukus ne rankšluosčiu, o paprasčiausiais marškinėliais! Plaukai nuo rankšluosčių siūlelių gali būti pažeidžiami. Toks džiovinimo ir nusausinimo būdas patariamas ne tik garbanėms, bet ir tiesių plaukų savininkėms. Yra žinoma, kad plaukų negalima braukyti ir sausinti juos trinant rankšluosčiu. Užtenka tikapgobti galvą ir leisti vandeniui susigerti iš plaukų į medžiagą.
  5. Nešukuokite sausų plaukų. Šukuokite plaukus užtepus ant jų kondicionierių. Tai neliks susivėlusių guzelių ir drėkinamoji priemonė bus geriau paskirstoma po plaukus. Jei tik įmanoma, patartina apskritai kuo rečiau šukuoti plaukus. Dirginama galvos oda greičiau riebaluojasi, o sausas plaukas, šukuojant, greičiau lūžta.
  6. Vietoje cheminių kosmetinių priemonių plaukų blizgesiui ir glotnumui, naudokite kokosų arba alyvuogių aliejų. Garbanoti plaukai taip pat rečiau blizga, o geriausią natūralų spindėjimą jiems suteiks tik natūralūs aliejai.   Tepkite tik ant plaukų galiukų.
  7. Kirpkite plaukų galiukus. Nors per garbanas retai kada matosi – jūsų plaukų galiukai taip pat lūžinėja. Kad plaukas mažiau veltųsi ir būtų sveikesnis – reguliariai juos pakirpkite. Patartina plaukus kirpti tik sausus, taip kirpimas bus lygesnis, nes plaukai riečiasi ir banguojasi skirtingai būdami sausi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s