Miegas – jo negalima praleidinėti

Miegas – šventas dalykas. Kiekvieno, o ypatingai sunkiai dirbančių bei sportuojančių asmenų gyvenimuose tai turi užimti itin svarbią vietą. Dienos poilsis yra gerai, tačiau nakties miegas yra kur kas svarbiau. Jūs pailsite, atsipalaiduojate ir pasiruošiate naujai dienai, naujiems darbams.

Ne veltui dažnai yra sakoma, kad merginos eina pamiegoti „grožio“ miegu, o tėvai savo vaikus nuo mažų dienų pratina prie pokaičio miego. Suaugusieji supranta, kad miegas yra vienas iš didžiausių malonumų, tačiau svarbiausia yra tai, kad jis yra labai reikalingas jūsų sveikatai.
Miego metu sulėtėja jūsų pulsas, jūs visiškai atsipalaiduojate ir kūnas įgauna kitokį pagreitį – visi per dieną sukaupti toksinai būna pradedami plauti iš organizmo. Jūsų kūnas taip pat degina užsilikusias papildomas kalorijas ir jus paruošia naujai, produktyviai dienai.

Mokslininkai tikina, kad miegoti žmogus turi nuo 6 iki 8 valandų. Tokio laiko tarpo prireikia „išplauti“ iš smegenų per dieną sukauptus toksinus. Taip pat buvo pranešta, kad sutrumpinus savo miegą ir tęsiant įprastinį darbą mažai pailsėjus, jūs turite didesnę tikimybę senatvėje susirgti Alzhaimerio ar Parkinsono ligomis.

Sportuojantiems žmonėms miegas yra labai svarbus raumenų atsistatymui, gijimui. Taip pat visi tie, kurie patyrė traumas ar kitaip susižalojo, turėtų pasistengti gerai išsimiegoti, pailsėti – taip pagreitės kaulų, raumenų ar odosgijimas.

Blogai išsimiegojus jūs padidinate riziką susirgti širdies ligomis, diabetu, suprastėja jūsų kraujospūdis, jaučiamas galvos svaigimas, galūnių aptirpimas, slegiantis nuovargis. Asmenys, kurie mano, kad miegas nėra prioritetas ir jo nepaiso, pasak tyrėjų, yra emociškai labiau pažeidžiami, jautresni ir piktesni.

Vašingtono universiteto mokslininkai padarę tyrimus išsiaiškino, kad prastai miegantis asmuo susiduria su problemomis priimant sprendimus. Tikima, kad mažai besiilsintys žmonės dažnai suklysta ir netinkamai sprendžia skirtingus klausimus, nesugeba atidžiai mąstyti.  

Kai jau žinome, kad miegant deginamos kalorijos, nenustebsime išgirdę ir tai, kad miego trūkumas veda prie didėjančio svorio bei nutukimo.

Vairuojantiems žmonėms privaloma išsimiegoti bent 8 valandas per parą, antraip sulėtėja jų reakcija, nesusitelkiama į kelią ir suprastėja vairavimas, didėja riziką padaryti avariją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s