Kankina nemiga? Štai kas gali ją sukelti

Miegas grožiui, poilsiui, sveikatai ir gerai fizinei bei emocinei savijautoms – ne tik būtina, bet ir nepaprastai naudinga. Mėgstantys poilsį retsykiais gali juo ir papiktnaudžiauti, tačiau ne visada miegas būna kokybiškas ir geras. Dažnai pasitaiko kankinanti nemiga, arba kėlimaisi vidurnakčiais. Galbūt to kaltė yra pilantis karštis, nemalonūs skausmai ar kiti požymiai, neleidžiantys deramai išsimiegoti. Tada žadintuvui suskambėjus jūs jaučiatės ne tik neišsimiegojęs, bet ir dar labiau pavargęs. Kad ir koks prastas miegas bebūtų – yra tikimybė, kad jo kokybę nulėmė jūsų pačių neapgalvoti ir neteisingi veiksmai. „Kai žmogų kamuoja nemiga, tai dažniausiai priklauso nuo to, ką jis daro ir kaip ruošiasi poilsiui prieš gulant į lovą“ ,- minėjo Pensilvanijos universiteto psichiatras Michael‘as Grandner.

Tam, kad pasikrautumėte energijos naujai dienai ir pamirštumėte bemieges naktis reikia nedaryti tam tikrų dalykų ir šį bei tą žinoti…

Mėlynoji šviesa

Patartina neskaityti elektroninių knygų  bei nesinaudoti išmaniaisiais telefonais likus valandai iki miego. Juose esanti mėlynoji šviesa gali būti viena iš nemigos priežasčių. Na, o jei vis tik negalite užmigti nepaskaitę, patartina kuo labiau sumažinti šviesos ryškumą bei aparatą laikyti 35cm atstumu nuo jūsų veido.

Vaistai ir maisto papildai

Prieš miegą geriant įvairius vaistus jūs galite suerzinti organizmą ir sukelti įvairius jo skausmus. Taip pat maisto papildai gali suteikti jums daugiau energijos, todėl nesijausite pavargę ir negalėsite sumerkti akių. Prieš juos vartojant, reikia būtinai išsiaiškinti visus galimus šalutinius poveikius. Migdomuosius vaistus dažnai yra patartina vartoti tik laikinai, todėl prailginus jų vartojimą, vėliau galite susidurti su ypatingai dideliais nemigos priepuoliais.

Telefonai

Prieš einant miegoti patartina nesusirašinėti bei nepradėti grupinių pokalbių telefonu. Taip tikima, kad jums įmigus jūs galite būti netikėtai pakelti ir bus išblaškomas jūsų miegas. 2011 metais daryti tyrimai įrodė, kad net 10 procentų jaunimo bent du kartus į savaitę būna pakelti nuo žinutės garso. Norint to išvengti reikia išjungti telefono garsą ir nelaikyti jo šalia savo galvos.

Arbatos ir kavos gėrimas

Kava (su kofeinu ar be) niekada nebus geras padėjėjas norint užmigti. Taip pat ir su arbata. Tie, kurie mano, kad puodelis karštos vaisinės, žalios ar juodosios arbatos jums padės užmigti – klysta. Arbatoje taip pat gausu kofeino, kuris suteiks jums energijos ir neleis pasinerti į ilgai lauktą miegą. Jei esate įpratę prieš miegą kažką išgerti – pabandykite paprastas, žolelių arbatas. Tai gali būti ramunėlės arba pipirmėtė.

Šokoladas

Dar vienas kofeino šaltinis yra šokoladas. Šis saldumynas prieš miegą ne tik pakenks jūsų kūno formoms, bet irsutrukdys jūsų poilsį. Suvalgius šokolado, tikima, kad jūs dar gerą valandą pasivartysite lovoje, kol galiausiai užmigsite. Šokoladinis batonėlis dažnai turi apytiksliai 31g kofeino, o tai prilygsta bene vienai skardinei kokakolos.

Nusiraminimas prieš miegą

Dar viena nemigos priežastis – įtempta darbinė veikla ir mąstymas prieš miegą. Tie, kurie iki miego likus visai nedaug dar suskuba užsiimti kokia darbine ar kita įtempta veikla, praranda galimybę greit užmigti. Yra patartina prieš tai nusiraminti. Darykite kažką, kas jums nesukels jokio streso, leis atsipalaiduoti. Galima pabandyti piešti ar rašyti, klausyti ramios muzikos ar megzti.

Alkoholiniai gėrimai

Kai kiti sako, kad vyno taurė jiems padeda atsipalaiduoti – viskas vyksta kiek kitaip. Alkoholis nepadeda, o priešingai –trigdo jūsų miegą. Kai organizmas pradeda virškinti alkoholį, tai reikalauja daugiau energijos ir tuo atveju metas, kai jūsų kūnas paprastai turėtų įsijungti „miego režimu“ būna praleidžiamas. Alkoholis taip pat gali būti viena iš priežasčių, dėl kurios teks budintis ir keltis nueiti į tualetą.

Rūkymas

Asmuo dažnai griebiasi cigaretės tikindamas save ir kitus, kad taip jis greičiau nusiramins ir atsipalaiduos. Deja, rūkaliai dažnai kenčia nuo baisios nemigos. Jei miegas jums yra svarbus ir jūs sunkiai dirbate – jūs turėtumėte dar labiau susirūpinti dėl metimo rūkyti. Metę pripažįsta, kad jie išsimiega daug geriau palyginus su laiku, kai vis dar rūkė ir patikina, kad poilsis tampa kur kas produktyvesnis atsisakius šio blogo įpročio.

Vėlyvos treniruotės

Fiziškai išsisėmus dažnas jaučiasi pavargęs ir mieguistas, tačiau sportuojant vėlai vakare gali suveikti atvirkštinisvariantas – jūs tapsite žvalesni, energingesni ir tada… gulėsite lovoje atmerktomis akimis tuo metu, kai paprastai turėtumėte miegoti. Nesitreniruokite itin vėlai. Sportuojant vakare pasistenkite, kad tai būtų likus mažiausiai 4 valandoms iki miego.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s